fib Yapısal Beton Federasyonu Toplantısı

Türkiye’de yapılar depreme ne kadar dayanıklı, depremin yıkıcı etkisinden korunmak için alınacak yapısal önlemlerin üzerinde durulan bu günlerde, alanında uzman isimler İstanbul’da bir araya geldi.

20 yıldır Japon İşbirlikleri ile Japon Teknolojileri kullanarak binalar inşa eden Alacalı İnşaat, Uluslararası Yapısal Beton Federasyonu Toplantısını İTÜ işbirliği ile düzenledi.

Betonarme yapıların tasarımı ve deprem performanslarının iyileştirilmesi konusunda Uzman Prof. Dr. Minehiro Nishiyama ve Prof. Dr. Stefano Pampanin seminerde ön üretimli yapıların sismik değerlendirme ve güçlendirilmesiyle ilgili bilgiler paylaştı. Yapısal analiz, tasarım ve mühendislik yönetimi konularında 34 Yıllık Deneyime sahip Dr. Ned Cleland, taban izolatörleri konusunda Dr. Tsubasa Tani ve mevcut betonarme yapıların deprem performansını değerlendirmesi ve güçlendirmesi ile ilgili Prof. Dr. Alper İlki akademik ve iş dünyası ile bir araya geldi.

“Seismic Innovations for Precast Concrete Buildings and Retrofits” konu başlıklı seminer de bir araya gelen alanında uzman isimler; gelişmiş ülkelerdeki ön üretimli yapılar da uygulanan yenilikçi inşaat teknolojilerinden ve güçlendirme yöntemlerinden bahsetti.

 

 

 

Önceki fib Krakow Sempozyumu 2019

Yorum Yap