Tarih
20 Eylül 2019
Time
15:00 - 19:00
Lokasyon
İstanbul, TÜRKİYE

Iwamisse 2019

IWAMISSE 2019fib Türkiye çatısı altında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.  2. Uluslararası Yapı Mühendisliğinde İleri Malzemeler ve Yenilikçi Sistemler Çalıştayının düzenlendiği IWAMISSE 2019 da; atölye, sismik uygulamalara ve ayrıca mevcut yapıların, ankrajların /bağlantı elemanlarının değerlendirilmesi ve güçlendirilmesi konuları konuşuldu. Aynı zamanda betonarme gibi farklı yapısal sistemlerdeki son gelişmelere odaklanarak yapı mühendisliğinde ileri malzemeler ve yenilikçi sistemler ele alındı.

İkinci kez düzenlenen IWAMISSE, çalıştay kapsamındaki alanlarda araştırma ve uygulama açısından potansiyel ulusal ve uluslararası işbirliği planlarını keşfetmeye yönelik bir platform sağladı.

Çalıştayın bir bölümü, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Sheffield Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen TÜBİTAK-RCUK Projesi Hızlı Deprem Risk Değerlendirmesi ve Türkiye’de Standart Altı Binalar için Deprem Sonrası Afet Yönetim Çerçevesi‘nin ilk sonuçlarını sunan bildirilere olanak sağladı.

Tags: City Design Road
Önceki Iwamisse 2018

Yorum Yap

fib TÜRKİYE © Uluslararası Yapısal Beton Federasyonu Türkiye Temsilcisi