fib 2023 Sempozyumu İstanbul’da

fib Uluslararası,

Uluslararası Yapısal Beton Federasyonu’nun bir parçası olarak faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. 1998 yılında Avrupa Uluslararası Beton Komitesi (CEB) ve Uluslararası Ön Gerilme Federasyonu (FIP) birleşmesiyle kurulmuştur. Genel merkezi İsviçre’de bulunan fib, kar amacı gütmeyen bir yapıya sahiptir ve 42 ulusal ve yaklaşık 1000 kurumsal ve bireysel üyeden oluşmaktadır.

fib’nin amacı, yapısal betonun teknik, ekonomik, estetik ve çevresel performansını geliştirmek için bilimsel ve uygulama konularının uluslararası düzeyde ilerlemesini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, fib üyelerinin gönüllü çalışmalarının bir sonucu olarak bültenler, etkinlikler, atölyeler, kurslar gibi bilgiler paylaşılmaktadır.

2023 yılında fib, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile iş birliği yaparak fib 2023 Sempozyumu’nu İstanbul’da gerçekleştirecektir. Bu sempozyum, ulusal ve uluslararası alanda tanınan bir kuruluş olan fib’nin üyesi olan 42 ulusal grubun katılımıyla gerçekleştirilecek ve sektöre yön verecek önemli isimlerin yanı sıra yurt dışından da pek çok kişi ve kurumun katılımını sağlayacaktır.

Sepmozyumun tanıtım etkinlik videosu linki https://www.fib-tr.org/fib-sempozyum-2023-web.mp4

Bu durum, ülke ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlayacak ve sempozyumun başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde rol oynayacaktır.